Přihlášení
Březen 2014

Zajímavosti na internetu

Zajímavosti na internetu

Chtěl bych Vám představit dva velmi zajímavé internetové portály, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Nezáleží na tom, zda si chcete přečíst o unikátních vědeckých objevech, zarážejících studiích nebo se jen pobavit po dlouhém dni v práci. Každý si tu najde své.

 Prvním portálem, který stojí za to navštívit, je server TED, který nese motto „Ideas worth spreading“, tedy nápady, které stojí za to šířit. A já s tím nemohu než souhlasit. Najdete zde obrovské množství vědeckých studií a přednášek o tématech všedních i takových, které Vám prostě a jednoduše vezmou dech. Víte, jak vlci ovlivňují toky řek? Myslíte si, že papírové nákupní tašky jsou ekologičtější než igelitové? Slyšeli jste, že lidé, kteří spí méně než pět hodin denně, mají o padesát procent větší šanci výskytu obezity? Toto a mnoho dalšího se dozvíte na new.ted.com nebo na české verzi tohoto portálu www.ted.com/translate/languages/cs.

Druhý web je skutečnou lahůdkou. Na první pohled vypadá jako každý jiný zpravodajský server. To ale jen do té doby, než si přečtete titulek první novinky či videa. Zarazíte se a budete přemýšlet, kdo redaktorovi schválil takový článek. Po pár minutách však zjistíte, že je tímto způsobem psaná každá novinka, a najednou Vám to dojde!

Server www.theonion.com je totiž neskutečně populární server, specializující se na parodování běžných zpráv. Mají dokonce své vlastní studio, kde komicky podávají dění ve světě. Články typu „Záchranářský tým v Soči se pokusil zachránit olympijského krasobruslaře, který propadl ledem“ nebo „Zaměstnanci Subway jsou vynervováni vysokými skřeky, které vydávají sendviče, když jsou rozříznuty na půl“ jsou zde na denním pořádku. Pokud se chcete pobavit, tato stránka je přímo pro Vás, předpokládaná je však znalost anglického jazyka.

Vít Libovický, Jr.

inzeraty