Přihlášení
Září 2013

Vaše finance

Zájem o pojištění prsu je velký

Vaše finance

Dobrý den, na jaře jsem četla o tom, že si herečka Angelina Jolie kvůli hrozbě rakoviny prsu nechala preventivně odoperovat obě ňadra. Přestože chodím na pravidelné kontroly, je to téma, nad kterým často přemýšlím. Doslechla jsem se, že se lze proti tomuto onemocnění u nás pojistit. Můžete mi prosím sdělit nějaké podrobnější informace?                                        

Jana F.

Rakovina prsu patří k nejčastěji se vyskytujícím nádorovým onemocněním a ročně jím u nás onemocní na 5500 žen. Zpráva o rozhodnutí známé herečky vyvolala zvýšený zájem o možnost se proti rakovině pojistit. Řada žen si uvědomila, že tato nemoc s sebou přináší nejen extrémní psychickou a fyzickou zátěž, ale také dlouhodobý výpadek příjmu po dobu léčení.

Díky výplatě garantované sjednané částky jsou tak během nemoci ušetřeny starostí s financováním každodenních potřeb, ale i nadstandardní léčby či jakýchkoliv dalších nákladů spojených s návratem do běžného života. Díky tomu se mohou plně soustředit na svou léčbu a uzdravení.

Pojištění proti rakovině prsu u nás nabízí několik pojišťoven, u některých z nich se lze pojistit i proti rakovině pohlavních orgánů. Obecně platí, že pojištění je určeno pro ženy ve věku od 15 do 65 let, věková hranice se u jednotlivých pojišťoven liší. Stejně tak i výše pojistné částky, která se pohybuje od 100 do 750 tisíc. Měsíční pojistné se stanoví jak podle výše pojistné částky, tak podle věku, ve kterém si žena pojištění sjednává. Čím je žena mladší, tím nižší je platba. Osobně tedy doporučuji, aby žena uzavřela pojištění v co nejnižším věku, protože cena se poté po dobu pojištění nemění. Nejnižší měsíční platba je již od 50 Kč.

Pojištění se sjednává obdobně jako ostatní nemocenská a úrazová pojištění na dobu neurčitou s pojistným obdobím 1 rok.

Není nezbytně nutné, aby pojistník byl totožný s pojištěným, tj. pojištěnou ženou. Setkal jsem se například s tím, že muž uzavřel pojištění pro svou manželku. Pojistku lze uzavřít jako samostatné pojištění nebo jako součást životního pojištění, kde se lze připojistit například na dobu hospitalizace a denní odškodné po dobu nemoci.

Své dotazy, které budou zodpovězeny na stránkách Infokompasu v dalších měsících, můžete zasílat na e-mail: redakce@infokompas.cz

Více informací: František Friš,

tel.: 732 317 680, e-mail: ffris@qfinance.cz

Další články z rubriky Poradna:

Zvažujete odklad školní docházky?

Dyspraxie neboli vývojová koordinační porucha

Proč se doma dětem špatně učí?

Advokát radí

Hurá do školy!

Advokát radí

Advokát radí

Poradna speciálního pedagoga

Každoroční hra finančák versus poplatníci začíná. Jste připraveni?

Některé e-shopy nevracejí poštovné – obcházejí tak zákon

Změny pro obchodní společnosti podle nového občanského zákoníku

Dovolená podle nového občanského zákoníku

Dědická smlouva

Nepodceňujte své dluhy

inzeraty