Přihlášení
Září 2014

Rekordy pod šapitó

Rekordy pod  šapitó

9. září se principál Českého národního cirkusu JO-JOO Jaromír Joo nechá v Brně pod dohledem komisařů z Agentury Dobrý den Pelhřimov obložit volně se plazícími hady škrtiči. Konkrétně půjde o krajty mřížkované a tmavé a také o hroznýše. Chce se tím zapsat do České knihy rekordů, ve které už ostatně figuruje několikrát (dokonce nejvícekrát ze všech lidí živících se pozoruhodnými výkony a vystoupeními pod šapitó).

Mimochodem vydržel například celou hodinu a bez jediného škrábance či zranění v kleci se 4 tygry ussurijskými. Za zmínku stojí to, že tygr je vskutku krvelačná šelma. Stačí malá nepozornost a je zle. Platí u nich, že je nelze překrmit, mají stále chuť a jsou draví, čehokoli se dotknou, to roztrhají; jakmile ucítí příležitost nebo přímo zápach krve, okamžitě konají. Krotitel a přítel šelem v jedné osobě - Jaromír Joo - přesto v kleci o rozměrech 6 x 2 m tyto šelmy udržel na uzdě. Zvířata k němu chovala nebývalou úctu. Přesto byl jejich občasný řev doslova strašidelný.

Pan Joo je držitelem i dalšího neobvyklého rekordu, který pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit nazvalo „Hlava v tlamě tygra“. Při něm mistr dokázal udržet hlavu v otevřené tlamě svého dvouletého tygra ussurijského jménem Borneo po dobu rekordních 23,82 vteřiny!

Více se o rekordech a kuriozitách dozvíte na stránkách České knihy rekordů a na www.muzeumrekorduakuriozit.cz

inzeraty