Přihlášení
Březen 2014

Podnikání s dětmi

Tvořit si síť kontaktů je opravdu jednoduché.

Podnikání s dětmi

V předešlém článku jsme vám představili výhody síťování a největší profesní sítě LinkedIn. Díky tomu se můžete snadno spojit s lidmi, které znáte, s těmi, které teprve poznat chcete nebo s úplně novými lidmi ze všech koutů světa. Snadno si tak vytvoříte síť potenciálních partnerů a klientů pro své podnikání. Můžete na ně směrovat otázky týkající se různých zájmových oblastí či nabídnout jim spolupráci.

Vy sami pak můžete přispět radami začínajícím podnikatelkám či podnikatelům, vzájemně se nechat inspirovat nebo si jen vyměňovat názory ohledně práce, dětí či životních zkušeností.

Jak nám LinkedIn pomůže založit novou síť kontaktů?

Možností, jak neustále rozšiřovat své kontakty, je opravdu hodně. Určitě se vám někdy stalo, že jste zavzpomínali na své spolužáky ze školních lavic či někoho, koho jste potkávali na chodbách škol, ale bohužel jste na ně za ta léta ztratili kontakty. Někdo se přestěhoval, jiní změnili telefonní číslo nebo se po nich prostě slehla zem. Zajímalo by vás, jak dnes žijí, co dělají a chtěli byste se s nimi znovu setkat nebo se alespoň elektronicky zkontaktovat. I v tom nám mohou pomoci sociální a profesní sítě. Pokud na svůj profil přidáme školu, kde jsme studovali, a uvedeme, kdy jsme tam studovali, LinkedIn nám nabídne osoby, které by mohly být našimi spolužáky, protože ve svém profilu uvedly stejnou školu a ročník studia. Můžeme díky tomu vyhledat dávné spolužáky ze základní, střední i vysoké školy. Získáme tak ztracené kontakty a třeba i obnovíme dávné vztahy. Společně strávená doba ve škole je totiž osvědčeným pomocníkem při navazování kontaktů.

Měníte zaměstnání nebo se chystáte začít podnikat?

Určitě budete souhlasit, že kontakty se hodí i při hledání nového zaměstnání. Někdy je velmi těžké dostat se na vybranou pozici v nové firmě, a právě tehdy se vyplatí mít známé, kteří by vám mohli nějak pomoci, třeba vás doporučit té správné osobě nebo alespoň „nachytřit“ před pohovorem. V tu chvíli si třeba také vzpomenete, že váš bývalý kolega z předchozího zaměstnání pracoval na obdobné pozici a mohl by vám tak poskytnout užitečné rady, co by mohlo být při pohovoru důležité. Stačí proto přidat do svého profilu přehled všech předchozích zaměstnaní a roky, ve kterých jste ve firmách pracovali. LinkedIn vám následně nabídne osoby, o kterých se domnívá, že by mohly být vašimi kolegy, protože tam působily ve stejné době jako vy. Rázem tak máte možnost obnovit s nimi kontakt a poptat se jich na vše důležité. Stejné to je i u začínajících podnikatelů. Bývalí kolegové jsou většinou ti první, na které se obracíte, když rozjíždíte nové podnikání. Společná praxe automaticky stanovuje určitou úroveň důvěry a zvyšuje naději, že vás neodmítnou.

Už nikdy nepřijdete o své kontakty!

Všechny online sítě, ať již profesní či osobní, mají velkou výhodu v tom, že již nikdy nepřijdete o své kontakty. Kdo někdy měnil číslo mobilního telefonu, ví, jakou práci dá informovat všechny o svém novém čísle, a stejně vždy na někoho zapomenete. Nejčastěji na ty, se kterými jste několik let nebyli v kontaktu. To se vám s online sítěmi nestane. Můžete změnit práci, přestěhovat se, změnit číslo mobilního telefonu i emailovou adresu, ale se svými kontakty budete stále ve spojení. Síť vám nabídne aktuální informace o komkoli, s kým se chcete spojit. Víte, kde pracuje, kde bydlí, ve většině případů vidíte i aktuální fotografii, což může být užitečné při setkání po mnoha letech. Své soukromí můžete samozřejmě střežit, takže tomu, kdo přijde na váš profil poprvé, můžete skrýt klidně vše kromě svého jména.

Jde o to se i bavit!

Ať už zaměstnaní lidé nebo osoby samostatně výdělečně činné, všichni mají určité koníčky a hobby. Navštěvovali jste v dětství nějaký zájmový kroužek či jste chodili aktivně sportovat? Najednou zjistíte, že byste se chtěli dozvědět o svých kamarádech, kde nyní pracují, případně jestli se sportu věnují i nadále, anebo jen zavzpomínat, jaké to bylo. Chce vaše dítě chodit do nějakého kurzu, tancovat nebo začít se sportem? Opět vám může pomoci síť, která za vás vyhledá kontakty na uživatele, kteří mají stejné zájmy, s jakými chce začít váš potomek. Díky tomu si zjistíte informace, co pro to udělat, kde jsou nejlepší kluby, a pak se rozhodnout. Někteří se věnují kutilství, rádi vymýšlejí nové věci, ale někdy si prostě neví rady. Stačí se přidat do skupiny lidí, která má ráda stejné věci, a společně si tak můžete pomoci.

„Tento projekt je spolufinancován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.“

inzeraty