Přihlášení
Březen 2015

Nová škola vznikla díky iniciativě rodičů

V září 2015 otevírá Základní škola Devětsil z Kamenice svou první třídu. Poskytne tak místním rodičům novou alternativu k přeplněné obecní škole. Jde o projekt založený rodiči dětí ze spolku, který třetím rokem úspěšně provozuje lesní mateřskou školku.

Nová škola vznikla díky iniciativě rodičů

„Když jsme na jaře roku 2011 začali snít o Devětsilu jako o společenství, které poskytne prostor pro výchovu a vzdělávání našich dětí, byla základní škola součástí snu. Založili jsme lesní mateřskou školu a po 4 letech zkušeností se uskutečňuje náš sen a my pokračujeme v započaté cestě,“ popisuje cestu ke vzniku školy Mgr. Veronika Zimmelová, zakladatelka projektu.

Vzdělávací koncepce projektu klade důraz především na vnitřní motivovanost k celoživotnímu učení, orientaci v hodnotách a informacích, porozumění v souvislostech a respekt ve vztazích k lidem i přírodě. Cílem je učit děti dobře zvládat rychlé proměny dnešního světa a vést je k aktivnímu přístupu. „Naše škola je místem, kde se žáci nejen připravují na život, ale žijí jej už tady a teď. Chceme být dětem citlivými průvodci na výpravách do světa i vlastního nitra, aby se učily vše potřebné pro spokojený život v dětství i dospělosti,“ vysvětluje svou vizi organizátorka.

Tak jako ve školce chtějí pedagogové a zakladatelé s rodiči dětí úzce spolupracovat. Díky blízkému sousedství bude zároveň propojován i život školky a školy a některé akce a oslavy tradičních svátků budou koncipovány jako společné akce.

Základní škola Devětsil je registrována jako soukromá škola malotřídního typu, což umožňuje vytvářet prostor pro individualitu a vzájemnost v menší a zároveň věkově smíšené skupině studentů. S každým zájemcem probíhá jednání individuálně s dostatkem času na vzájemné seznámení. Do školy je tedy možné hlásit se průběžně a k zápisu jsou zváni předškoláci, ale i současní prvňáci a druháci.

Více informací najdete zde:

http://www.skoladevetsil.cz/

facebook.com/skoladevetsil

inzeraty