Přihlášení
Září 2013

Lucie, kam se podíváš...

Asi budete souhlasit s tím, že jméno může člověku ovlivnit celý život. Nezabíhám do tajů numerologických rozborů, ale selský rozum napovídá, že například v kolektivu dětí více vyniknou Esmeralda s Winnetouem než Anička s Péťou. Jsem však živoucím důkazem, že i s „obyčejným“ jménem si můžete užít spoustu legrace.

S volbou rodičů pojmenovat mne Lucie jsem nikdy problém neměla. Zajímavé to začalo být až po svatbě, kdy jsem k prstýnku a celoživotnímu slibu vařit, prát a uklízet vyfasovala i příjmení Libovická. Varovat mě mělo už to, že švagrová se jmenuje také Lucie Libovická a hned mne „pumpla“ o kreditku, se kterou odjela na dovolenou do zahraničí se slovy: Lucie jako Lucie.

Kdo měl tušit, že ač je nás v republice s tímhle příjmením asi pět a půl, všechny se zřejmě jmenujeme Lucie. A já trubka si ještě zřídila e-mail s plným jménem a příjmením! Začalo to kdysi e-mailem se žádostí od Seznamu.cz, aby se paní Libovická vyjádřila k reklamní kampani Cirkusu Berousek. Svůdná představa, že? Odpověděla jsem tedy dotyčné slečně, že s textem souhlasím, pokud z inzerátu vyškrtne medvědy, kteří pošli minulý týden hlady, a mluvícího kocoura, který vzal fleka u konkurenčního cirkusu. Trochu mne zaskočilo, když dotyčná pracovnice odpověděla, že text změní dle mé žádosti, a vyděšeně jsem rozklikla v příloze fakturu na osm táců. Kajícně jsem se v dalším e-mailu přiznala, že cirkus máme doma sice velký, ale doufala jsem, že mluvící kocour jí napoví, že se jedná o legraci a shodu jmen. Na Seznamu ale humor asi nemají v popisu práce a odpověď suše zněla: Omlouvám se a přeji hezký den.

Další e-mail mne již nezaskočil. Tušila jsem, že v Praze existuje kadeřnický salon, který vede má jmenovkyně, a tak žádost, abych doplnila doklady k reklamaci sušáku vlasů, mne neinspirovala k dalším slovním hrátkám a poslala jsem ji obratem zpět. Dodavatelé a klienti tohoto salonu jsou však velmi vytrvalí, a tak se pravidelně dozvídám, kdy dorazí zboží, zda jsou zákaznice spokojené se službami místních kadeřnic a kdy pošťák přiveze nový iPad. Téhle Lucii ale odpouštím a vše pečlivě ihned přeposílám, protože pro medializaci našeho společného jména a příjmení dělá opravdu maximum. Poté, co vyšly v bulváru články o tom, že v mládí točila porno, mi volalo víc zvědavých známých než v den kulatých narozenin. Všichni toužili znát podrobnosti a nikdo z nich necítil pohoršení. Evidentně jsem svou kariéru neměla startovat diplomem na ekonomce.

Mějte se tedy při vybírání životních partnerů, milé dámy, na pozoru, a zkuste si dopředu „vygooglovat“, co vám spojení vašeho jména a nového příjmení přinese zajímavého. Ať pak nemusíme společně s paní Smolíkovou vzdychat: Proč jsem si jen nevzala Pištu Hufnágla!

Lucie Libovická

inzeraty