Přihlášení
Září 2014

Kde ti chlapi vlastně jsou?!

Kde ti chlapi vlastně jsou?!

„Epidemie!“, vykřikla nahlas kamarádka v kavárně a lidé se začali ohlížet a hledat zdroj nákazy. Neměla však na mysli ebolu, ale nedostatek chlapů, kteří zřejmě – cituji její slova - vychcípali. Něco na tom bude, proč by jinak tahle úspěšná, pohledná a vtipná ženská nemohla už dva roky zavadit o normálního mužskýho. A není v tom sama. Kamarádek, které ukončily vztah ze své vůle nebo byly nedobrovolně nahrazeny o generaci mladší blondýnkou, stále přibývá. A přestože v první fázi všechny tvrdí, že už žádného chlapa nechtějí ani vidět, po pár měsících přiznají, že prince na bílém koni by od prahu neodehnaly. Ukažte mi ženskou, která by se nechtěla alespoň jednou za život stát Pretty Woman a potkat svého Richarda Gere. Teď si ťukáte na čelo a říkáte, jo, jasně, ale kde ho najít? Mám nejen dobré tipy, ale i důkazy v podobě dvou reálných příběhů!

Říkejme jí Jana. Před dvěma lety stála na zastávce tramvaje a dobu čekání si krátila prohlížením výlohy. V tu chvíli ji oslovil pohledný muž s dotazem, zda není náhodou paní XY, se kterou má mít rande naslepo. Zaskočená Jana bez přemýšlení vyhrkla krátkou odpověď, která jí změnila život: „To BOHUŽEL nejsem já!“ Zasmáli se, dali se do řeči a šli na kávu. Paní XY utřela nos a utírat by ho měla dodnes. Jana totiž našla muže svých snů - milujícího, pozorného, a navíc velmi dobře zajištěného. Společně hodně cestují, sportují a mají se rádi. Pohádka? Ne, realita!

A druhý příběh, čerstvý jen pár týdnů. Helena řešila, kde najít náhradu za nepovedený předchozí vztah. Padlo slovo seznamka. To prý ne, kamarádky říkaly, že tam jsou samí úchylové. Nakonec uznala, že za zkoušku nic nedá a třeba se obě aspoň pobavíme. Měla pravdu. Vrhlo se na ni hejno supů, kteří si hamletovskou otázku pozměnili na „bít či nebít“, jiní toužili po službách, o kterých jsme obě v našem pokročilém věku nikdy ani neslyšely. První perspektivně se tvářící muž ukončil konverzaci poté, když odmítla jejich první schůzku v pískovně a koupání bez plavek. Další adept byl z opatrnosti pozván jen na kafe do přelidněné kavárny, ale zkazil nadějně vypadající schůzku snahou „okousávat“ Heleně hlavu na parkovišti při loučení. V tu chvíli to chtěla vzdát, a šla znechuceně mazat svůj profil na seznamce. Tam na ni čekal vzkaz od nového neznámého, který ji v pár větách svou normálností i vtipem zaujal. Odpověděla a od té chvíle trávila několik hodin denně psaním zpráv, telefonováním a pubertálním hihňáním. A co teprve, když došlo na setkání, které jen potvrdilo, že naděje nikdy neumírá. Kde sakra tenhle sympatickej hezoun s mužným jménem Petr trčel celá leta!
A co z toho plyne? Nenadávat, nevzdávat to a hledat!

Chlapi ještě jsou, chce to jen trpělivost!
Lucie Libovická

inzeraty