Přihlášení
Od
Do
Pořadatel
Typ
Místo

Oldřich Nový - život mezi filmem a divadlem

Akce se koná: 19.3.2017 - 30.6.2017

Muzeum hlavního města Prahy připravilo před hlavní budovou muzea venkovní panelovou výstavu věnovanou herci Oldřichu Novému. Výstava bude před hlavní budovou muzea do 30. 6. 2017.

Oldřich Nový - život mezi filmem a divadlem
 

Pořadatel

Muzeum hl. města Prahy

Kontakty

Tel.: 224 816 772
Email: muzeum@muzeumprahy.cz
Web: www.muzeumprahy.cz/

Místo konání akce

Na Poříčí 52
180 00 Praha 8

Ukázat na velké mapě

Oldřich Nový (7. srpna 1899 – 15. března 1983) byl nejen hercem kabaretním, činoherním, operetním a filmovým, ale i sám překládal
a upravoval divadelní hry, psal texty k hudebním písním, režíroval a zároveň byl
i podnikatelem a ředitelem pražského Nového divadla. Návštěvníka výstavy seznámíme
s průřezem jeho nejznámějších rolí, a to jak ve filmu, tak i v divadle, a neopomeneme ani jeho režisérské počiny i skladatelské pokusy.
Na filmovém poli byl pro Oldřicha Nového přelomovým rok 1939. Spolu s Natašou Gollovou a Adinou Mandlovou natočil pod vedením jeho oblíbeného režiséra Martina Friče nejúspěšnější prvorepublikovou komedii Kristián. Také na divadelní scéně slavil Oldřich Nový úspěchy. Obzvláště zdařilý byl Nového přepis Hervého operetyMamˈzelle Nitouche do komorní hudební komedie, která měla v roce 1938 v Novém divadle premiéru. Po druhé světové válce Oldřich Nový patřil mezi úzkou skupinu hereckých stálic, která navázala na svou dřívější slávu i v radikálně odlišných poválečných podmínkách zestátněné kinematografie. Zároveň pokračoval ve své divadelní kariéře režiséra a herce, a to především v  karlínském Hudebním divadle.

 

Zpět na seznam akcí
inzeraty