Přihlášení
Od
Do
Pořadatel
Typ
Místo

Muzeum Karla Zemana

Akce se koná: 6.10.2012 - 31.12.2020

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

Muzeum Karla Zemana
 

Pořadatel

Muzeum Karla Zemana

Kontakty

Tel.: +420 724 341 091
Email: info@muzeumkarlazemana.cz
Web: www.muzeumkarlazemana.cz

Místo konání akce

Saský dvůr – Saská 3
118 00 Praha 1 - Malá Strana

Poznámka

Jen pár kroků od Karlova mostu

Ukázat na velké mapě

STÁLÁ EXPOZICE:

Vstupte do světa filmových triků génia světového filmu 20. století Karla Zemana. Unikátní interaktivní expozice: focení doporučeno! Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Nyní také rozšířením expozice o originály kostýmů ze Zemanových filmů. Výstava přináší výběr obleků, šatů i negližé, ve kterých své nezapomenutelné filmové role v Zemanových filmech ztvárnili Miloš Kopecký, Jana Brejchová, Magda Vašáryová a další hvězdy českého a slovenského filmu.

PLAVBA LODÍ PO ČERTOVCE A VLTAVĚ:

Užijte si atmosféru filmů Karla Zemana naplno! Spojte návštěvu expozice s dobrodružnou plavbou lodí ElektroNemo po Čertovce a v okolí Karlova mostu! Třičtvrtěhodinová plavba na jediné elektrolodi na Vltavě, poháněné solárními panely, vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantčtější části Prahy z vodní hladiny.

Loď ElektroNemo, výtvarně pojatá ve stylu tradičních Verneovských rytin a Zemanových filmů, s kapitánem, který jako by vystoupil přímo z Vynálezu zkázy, je k dispozici exkluzivně pro návštěvníky Muzea Karla Zemana. Desetimetrová loď s panoramatickým výhledem pojme i skupiny 12-30 osob! Tuto nabídku jsme pro vás připravili společně s Pražskou paroplavební společností a.s. 

Chcete u nás v Muzeu strávit celý den plný zážitků? Doporučujeme vám kombinaci prohlídky expozice, projížďku lodí ElektroNemo a workshopy animace, nebo projekci některého ze stěžejních Zemanových filmů. 

Rezervujte si návštěvu muzea spojenou s plavbou, nebo rovnou celý den plný zážitků ještě dnes!

Aktuální zpráva: 
Obnovujeme pravidelné plavby po Čertovce, tentokrát na člunech, přesně ve stylu chlapecké výpravy v Cestě do pravěku!
 
Pro plavbu doporučujeme telefonickou rezervaci na čísle 724 341 091. Oblíbená loď ElektroNemo se k člunům připojí v průběhu května.


WORKSHOPY ANIMACE:

Natočte si vlastní film pomocí stejných postupů, jako používal Karel Zeman!

Rezervace na tel. 724 341 091.


KREATIVNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY:

Výroba vzducholodě inspirovaná filmem Ukradená vzducholoď, proužkování kostýmů jako ve Vynálezu zkázy, výroba loutek z Vánočního příběhu či výroba dokreslovačky z Cesty do pravěku!

Každou sobotu a neděli od 12:00 do 17:00.

Pokud neprobíhají workshopy a výtvarné dílny, nabízíme filmové projekce Zemanových filmů, rezervace potřebná.

VSTUPNÉ:

dospělí 200 Kč
děti do 1 metru zdarma
děti do 15 let 140 Kč
  
zlevněné vstupné
platí pro seniory nad 60 let, studenty, ZTP (manipulační osoba zdarma) 140 Kč
nárok na zlevněné vstupné je nutné doložit odpovídajícím průkazem
  
rodinné vstupné
rodiny - 2 dospělí a max. 3 děti do 15 let 490 Kč
každé další dítě 100 Kč
  
skupinové vstupné
skupina 10 a více osob (cena za osobu) 160 Kč
školy - 10 a více osob (cena za osobu), pedagogicky dozor zdarma 70 Kč

Otevřeno máme denně 10–19 hodin (poslední vstup v 18 hod.)

Pozor: návštěva muzea pro organizované skupiny 10 a více osob je možná pouze po předchozí rezervaci.

Prožijte s námi celý den! Kombinujte projíždku lodí, návštěvu muzea a workshopy animace nebo filmovou projekci.

Zpět na seznam akcí
inzeraty